Çevre Duyarlılığı
Kurumsal
Aşkale Çimento çevre ile ilgili beklentilerin dünya ölçeklerine getirilmesi amacıyla biri dizi hazırlık ve iyileştirme yapmaktadır. Tesislerde modern filtrelerin kullanılması, ağaç dikimi, peyzaj çalışmaları, yasal gereklerin yerine getirilmesi ve tesislerde görüntü kirliliğine sebep olacak olumsuzlukların giderilmesi, çevreye yönelik hassasiyetlerimizin başında gelmektedir. Kalite ve Çevre Kontrol Kurulu'ndan alımış olduğumuz “ EC”  belgeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından aldığımız “ÇEVRE İZİN BELGESİ”   ile çevreye duyarlılık ilkesinden ödün vermediğini ispatlamıştır.
 
Çevreye ve İnsana Saygı
Her yıl ortalama bin ağaç diken şirketimiz, 2009 yılında Aşkale’deki fabrikada önemli anlamda çimlendirme ve ağaçlandırma çalışması yaptı. Böylece fabrika sahası içinde ve kenar kısımlarında ağaçsız alan bırakılmadı. Yüzlerce metrekare alanda çim ekimi yapıldı. Şirketimiz tüm tesislerinde yeşillendirme ve ağaçlandırma yapılan alanların geliştirilmesi ve geleceğe taşınması için azami gayret göstermektedir.
 
On Bin İkiyüz Ağaç Dikildi
2010 yılında projelendirilen ve arsa alımı yapılan saha 8 bin 300 adet sarı çam, bin 700 adet huş olmak üzere toplam 10 bin adet dikim yapıldı. Fabrika sahamıza yakın olan fidanlığın çevresi de koruma altında alındı ve çitle çevrildi. Sözkonusu alan hem Çevre-Orman Müdürlüğü uzmanları hem de şirketimiz personeli tarafından sürekli bir kontrol altında tutulmaktadır. Şirketimiz yeşillendirme ve ağaçlandırma yapılan alanların geliştirilmesi ve geleceğe taşınması için azami gayret göstermektedir.